InterRail Masrafları

interrail-ucretleri
interrail-masrafları

Biletiniz haricinde; otellerde konaklama, yemek, eğlence yerleri, müze girişleri gibi masraflarınız için ortalama ayda 1000 € harcarsınız. İstasyon ya da parklarda uyursanız, gece treniyle yolculuk yaparsanız masraflarınız düşer. Bunun yanında eğer alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka yanınızda fazla para bulunması gerekmektedir.

 •  Rezervasyonun gerektiği durumlarda;

Rezervasyonun gerekli olduğu hatlarda trene binmeden önce rezervasyon yaptırmanız ve ücretini ödemeniz gerekmektedir. Rezervasyon gerekmemesine karşın yoğun hatlarda ayakta kalmamak için rezervasyon yaptırmanız halinde de aynı ücreti ödemeniz gerekmektedir.

interrail_masraflari

Önemli

*** Interrail sadece normal trenlerin 2. vagonlarında geçerli olduğu için Intercity, Eurocity, TGV gibi hızlı trenlerin kullanılması için ek ücret ödenmesi gerekmektedir.
*** 2. mevki vagonların konforu Mavi Tren ya da Boğaziçi Ekspresi ayarındadır. 1. mevki vagonların farkı fiyatı ve daha konforlu oluşudur.

4 Comments

 • harun 22 Mart 2015 at 20:31 - Reply

  *** Interrail sadece normal trenlerin 2. vagonlarında geçerli olduğu için Intercity, Eurocity, TGV gibi hızlı trenlerin kullanılması için ek ücret ödenmesi gerekmektedir.

  bu sadece 2. vagonlar mı yoksa ikinci mevkii de ki 3. 4. 5. 6. vagonlar içinde mi geçerli

  • admin 28 Mayıs 2015 at 16:33 - Reply

   İnterrail bileti sadece 1. ve 2. mevki olarak kesilebilir.

 • ata adıyaman 10 Haziran 2015 at 13:48 - Reply

  interrail biletinde yunanistan italya arası deniz ulaşımını da sağlıyo diyo ama ** Attica Group’un Yunanistan-İtalya arasındaki deniz parkuru için InterRail Yunanistan Plus Pass. böyle bi ibare var tam anlayamadım yardım edermisiniz

  • admin 24 Haziran 2015 at 14:00 - Reply

   italya yunanistan arası feribot için bildiğimiz kadarıyla bilet almanız gerekiyor, interrail biletiniz olduğu için sadece vergi ödüyorsunuz

Soru sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

captcha

Please enter the CAPTCHA text