Çek Cumhuriyeti

Adrenalin Tutkunlarına

Çek cumhuriyetinde asala unutulmayacak deneyimlerden biri paraşütle atlamaktır.bölgede bir çok atlayış merkezi vardır. Alpler ile karşılaştırılmasada kış sporları için oldukça yereler bulunmaktadır.

Maverian karst etrafında bir çok mağara ve boğaz vardır. Sayısı 1110 olan mağaralar kamu gezilerine ve ziyaretlere açıktır. Mağaralardaki Damlataş ,sarkıt ve dikit oluşumları izleyebilirsiniz. Çekler yürüyüş seven bir millettir. Bu Ç.C de yüzden birçok yürüyüş ve bisiklet parkuru bulunur.Prag viyana arası greenways olarak bilinen bir çok yürüyüş ve bisiklet parkuru vardır.

Maverian karsta laşmak için en iyi tercih taksi yolculuğudur.

 

Českŷ Krumlov

Ç.C nin adeta bir masal kenti olan Českŷ Krumlov ülkenin ikinci turist çeken  bölgesidir. Görkemli Vltava Nehri şehri ikiye böler. Bir spa şehri olan Mariánské Lázně ise uğranılması gereken bir vaşka şehirdir.

Cesky Krumlov ulaşmak için en iyi yol České Budějovice den tren yolculuğudur. Sonrasında ise kasabaya ulaşmak için bir otobüs yolculuğu yapmalısınız. Mariánské Lázně trenle ulaşılabilirsiniz ve istasyon merkeze 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

 

Prag

Praga gittiğinizde kendinizi bir masalın içerisinde hissedeceksiniz. Işıltılı Charles Köprüsü manzarası ve diğer mimarisine hayran kalcaksınız.Eski şehirde bulunan Franz Kafka müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Franz Kafka Müzesi Malostranská metro istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

 

Olomouc Bira Festivali

Her yıl Olomouc, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük bira festivaline ev sahipliği yaptı. 4 gün yayılmış, sınırsız bira, Çek mutfağı ve katılan yerel ve uluslararası gruplarla şahane bir festival.

Olomouc’ın ana tren istasyonundan bu festivalin kısa bir taksi yolculuğu yapmak en iyisidir.

Birleşik Adalar festivali

Bu 3 günlük festivalde bazı uluslararası eylemler ile bol müzikli etkinlikler düzenlenir.

Soru sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

captcha

Please enter the CAPTCHA text